Çağımızın en büyük sorunlarından olan stres, sinir hali, depresyon neredeyse karşılaştığımız hastalıkların yüzde ellisine sebep olmaktadır. Stres ve sıkıntı vücut dengesini bozarak metabolizmanızı bozmakta ve diğer hastalıklara davetiye çıkarmaktadır.
Aynı şekilde uykusuzlukta, stres sıkıntı halinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Uykusuzluk sorununu gidermek için hazırlayacağımız bu bitki çayı, yatmadan 1 saat kadar önce içildiğinde etkisini Kendinizden göreceksiniz.
Uykusuzluk ve sinir halini gidermek sıkıntılardan kurtulmak ve beynimizin rahatlaması için bu bitki çayı tarifi, 4 şifalı bitkiden oluşmaktadır. Sarı kantaron, Melisa, papatya ve lavanta bitkilerinin eşit miktarda karışımından elde ettiğimiz Bu çay 3-4 gün uygulandığında, sıkıntılarınızı giderdiğini kendinize göreceksiniz.
Sarı kantaron, Melisa, papatya, lavanta her biri ayrı ayrı oldukça rahatlatıcı etkilere sahip olup ayrı ayrı çayları yapılabilen bitkilerdir. Bu 4 rahatlatıcı şifalı bitkiyi karıştırıp Son derece güzel bir çay elde edeceğiz. Gelelim çayı nasıl yapacağımıza...
Uykusuzluk giderici çay için aktarınızdan bu 4 bitkiyi eşit miktarda karıştırmasını isteyin. Daha sonra gece yatmadan 1 saat kadar önce bitki karışımından bir tatlı kaşığı kadar alıp, bir bardak kaynamış suyun içerisine döküp, üzerine bir fincan altlığı ile kapatıp yaklaşık 5 dakika bu halde demleyin. Ardından süzüp, çayı sıcak şekilde içiyoruz. Ertesi gün sabah kalktığınızda rahatlamanın etkisini kendini hissedeceksiniz. Bu çay 3-4 gece içildikten sonra etkisi iyice artacak ve kafanızı stres ve sıkıntılardan uzak tutacaktır.
Bu bitki karışımı çayı ilk günlerde yoğun uyku hali yapabilir. Ancak ilerleyen günlerde etkisininin kırıldığını göreceksiniz. Uyku hali yapsa dahi uyandığınızda kendinizi enerjik hissetiğinizi Göreceksiniz.
Çayın hazırlanışını görmek isteyenler için hatta kendi çekimiz onun videomuz mevcuttur aracı YouTube kanalımız olan Harika Ev İşleri ne abone olmanızı bekleriz.