<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Uykusuzluk ve Sıkıntı İçin Rahatlatıcı Bitki Çayı Tarifi
Çağımızın en büyük sorunlarından olan stres, sinir hali, depresyon neredeyse karşılaştığımız hastalıkların yüzde ellisine sebep olmaktadır. Stres ve sıkıntı vücut dengesini bozarak metabolizmanızı bozmakta ve diğer hastalıklara davetiye çıkarmaktadır.
Aynı şekilde uykusuzlukta, stres sıkıntı halinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Uykusuzluk sorununu gidermek için hazırlayacağımız bu bitki çayı, yatmadan 1 saat kadar önce içildiğinde etkisini Kendinizden göreceksiniz.
Uykusuzluk ve sinir halini gidermek sıkıntılardan kurtulmak ve beynimizin rahatlaması için bu bitki çayı tarifi, 4 şifalı bitkiden oluşmaktadır. Sarı kantaron, Melisa, papatya ve lavanta bitkilerinin eşit miktarda karışımından elde ettiğimiz Bu çay 3-4 gün uygulandığında, sıkıntılarınızı giderdiğini kendinize göreceksiniz.
Sarı kantaron, Melisa, papatya, lavanta her biri ayrı ayrı oldukça rahatlatıcı etkilere sahip olup ayrı ayrı çayları yapılabilen bitkilerdir. Bu 4 rahatlatıcı şifalı bitkiyi karıştırıp Son derece güzel bir çay elde edeceğiz. Gelelim çayı nasıl yapacağımıza...
Uykusuzluk giderici çay için aktarınızdan bu 4 bitkiyi eşit miktarda karıştırmasını isteyin. Daha sonra gece yatmadan 1 saat kadar önce bitki karışımından bir tatlı kaşığı kadar alıp, bir bardak kaynamış suyun içerisine döküp, üzerine bir fincan altlığı ile kapatıp yaklaşık 5 dakika bu halde demleyin. Ardından süzüp, çayı sıcak şekilde içiyoruz. Ertesi gün sabah kalktığınızda rahatlamanın etkisini kendini hissedeceksiniz. Bu çay 3-4 gece içildikten sonra etkisi iyice artacak ve kafanızı stres ve sıkıntılardan uzak tutacaktır.
Bu bitki karışımı çayı ilk günlerde yoğun uyku hali yapabilir. Ancak ilerleyen günlerde etkisininin kırıldığını göreceksiniz. Uyku hali yapsa dahi uyandığınızda kendinizi enerjik hissetiğinizi Göreceksiniz.
Çayın hazırlanışını görmek isteyenler için hatta kendi çekimiz onun videomuz mevcuttur aracı YouTube kanalımız olan Harika Ev İşleri ne abone olmanızı bekleriz.

Uykusuzluk ve Sıkıntı İçin Rahatlatıcı Bitki Çayı Tarifi Reviewed by Harika Ev İşleri on 13:11 Rating: 5
loading...

11 yorum:

 1. Papatya çayını ve sarı kantaronu daha önce uykusuzluk problemi çektiğim vakitlerde denemiştim, işe yarıyor. Verdiğiniz tarifi de deneyeceğim ileride teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Ben sürekli nescafe tüketen birisiydim tavsiye üzerine bitki çayına geçtim. Tadına bir süre sonra alışıyorsunuz ama gerçekten insanı rahatlatıyor hem zararı da yok.

  YanıtlaSil
 3. her gece uykusuzluktan ölüyordum hele saat başı nöbet tutar gibi uyanmalar bir bitmemişti uyumak için bu çayı deneyeceğim

  YanıtlaSil
 4. dün gece sağlık sorunlarımdan dolayı 2 den sabah 6'ya kadar uyuyamadım. sabaha karşı uyuduğum için de işe geç kaldım. uykusuzluk çok kötü bir durum. tarif için çok teşekkürler doğal uyku ilacı tarzında bir tarif olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. geçmiş olsun rahatlatan bir çay olacağına eminim

   Sil
 5. birki çaylarının faydası saymakla bitmez, insanlar asadece bitki çayı içse ne ilaca gerek kalır nede vitamin takviyesine

  YanıtlaSil
 6. Papatya çayını uykusuzluk çektiğim bir dönemde kullanmıştım ve işe yaramıştı. Bu tarifin içinde de papatya var diğerlerini daha önce denemedim ama faydalı olacağından eminim, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. Eşim vardiyalı çalışan bir insan onun için deneyeceğim. Gece çalışıq eve gelince uyuyamıyor. Onun için yapıp deneyecem.

  YanıtlaSil
 8. Gerçekten tam olarak aradığım bir bitki çayı. 3 günden beri hep 3-4 saat uyuyabildim uykum gelmiyor, kesinlikle deneyeceğim.

  YanıtlaSil
 9. Yeşil çay benim vazgeçilmezim. her türlüsünü içiyorum. sizin verdiğiniz tarifi bir ara yaptım çok güzel.

  YanıtlaSil
 10. Bitki çaylarını severek içiyorum hepsinin ayrı bir faydası bulunuyor.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.