<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Tadıyla Bildiğimiz Susamın Bilinmeyen Faydaları
Simitlerin ve poğaçaların vazgeçilmezi olan Susam, ayrıca pek çok derde deva olan kuvvetli bir şifa kaynağıdır. Hem tüketilmesi pek çok hastalığa iyi geldiği gibi, Susam yağı da başta şeker hastalığı olmak üzere, saç bakımında da oldukça etkili bir yağdır.
Ülkemizde yetişen Susam bitkisi, karaciğer hastalıklarına karşı etkilidir şifa kaynağıdır. Nefes darlığı ve bronşite iyi gelen Susam'ın, antioksidan özelliği bulunmaktadır. Susam Ayrıca ağrı kesici özelliği bulunan bir baharattır.
Susamın mide ve bağırsak sorunlarını gidermek de faydalı olduğu bilinmektedir. Başta kabızlığı giderici ve mideyi rahatlatıcı etkilere sahiptir.
Susam Ayrıca cinsel gücü arttıran bir bitkidir.
Susam yağı ve Susam bitkisi, pek çok yemekte, tatlı ve hamur işlerinde sıklıkla kullanılan bir lezzet olmasının yanı sıra, yukarıda sayıldığı gibi pek çok derde deva olup, ülkemizde özellikle Güneydoğu ve Akdeniz'de yetişen sıcağı seven bir bitkidir.

Tadıyla Bildiğimiz Susamın Bilinmeyen Faydaları Reviewed by Harika Ev İşleri on 15:29 Rating: 5
loading...

11 yorum:

 1. susamı genelde ekmeklerin üzerinde simitlerin üzerinde özellikle pidelerin üzerinde görüyoruz ve tüketiyoruz ama bu kadar faydalarının olduğunu bilmiyorduk.

  YanıtlaSil
 2. Susam yağının sağlığa faydasını birçok yerde okumuştum. Özellikler saçlara faydalı olduğunu hatırlıyorum.

  YanıtlaSil
 3. Susamın faydaları gerçekten saymakla bitmiyor ancak, susamın yağ oranı biraz fazla olduğu için yemekten çekiniyorum açıkçası.

  YanıtlaSil
 4. susam yağının faydalarını önceden bir yerde okumuştum ama şeker hastalığına iyi geldiğini ilk defa duydum mutlaka araştıracağım öyle ise süper o zaman

  YanıtlaSil
 5. Sadece simit üzerinde değil her yerde faydalı susam. Ama bu kadar çok faydası olduğunu bilmiyordum susamın.

  YanıtlaSil
 6. susamlı çubuk krakerlerin dibinde kalan susamları pet şişeden su içercesine paketi kafam dikiyorum :) tadına bayılıyorum zaten faydasıda epey fazlaymış.

  YanıtlaSil
 7. Susamın faydaları saymakla bitmiyor gerçektende, kendisi çok yağlı olduğu için ben bir ara bitkisini düzenli olarak tüketiyordum, herkese tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 8. susamın karaciğere iyi geldiğini daha önce duymuştum. cinsel gücü etkilediğini bilmiyordum :)

  YanıtlaSil
 9. Susamın faydaları o kadar fazla ki bizim evin vazgeçilmezleri arasında. Susam kıymeti bilinmeyen harika bir gıda. Bizde bir aile gelenegi. Allah razı olsun.

  YanıtlaSil
 10. kahvaltıların vazgeçilmezi susamın bu kadar faydası olduğunu bilmiyordum. çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 11. susam çok tüketiyoruz genelde ama bu kadar faydasının olduğunu bilmiyorduk. Yani ister istemez faydalarını elde etmiş olduk.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.