<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Kakao Yağının Faydaları Kakao Yağının Cilde Olan Etkisi
Mutfaklarda hepimizin kullandığı özellikle tatlılarımıza lezzet Katan kakao, toz olarak  şekerle birleştirilerek pek çok tatlı sektöründe kullanılır. Ayrıca Kakao yağı da özellikle Kozmetik sanayinde sık kullanılan bir yağ olup, kakao yağının cilde faydaları oldukça fazladır.

Kakao Yağı Nedir

Öz vatanı Güney Amerika ve Batı Afrika olan kakao ağacının, meyvelerinden elde edilen Kakao yağı, aromatik kokulu hoş bir yağdır. Kakao yağı, cilde faydasının yanısıra şeker yapımında da çikolata Sanayi'nde de kullanılır.

Kakao Yağının Faydaları

Kakao yağı içerdiği antioksidan özelliği sayesinde cilt hücrelerinde yaşlanmayı azalttığı​ söylenmektedir ve bu antioksidan özelliği ciltteki bakterileri ve mikropları öldürmektedir.
Kakao yağının en bilinen faydası yaralara ve ciltte oluşan, özellikle doğum sonrası olan çatlaklara iyi gelmesidir. Kakao yağı içerdiği mineraller ve B2, A vitaminleri sayesinde bu çatlakların hem oluşmasını engeller, hem görüntüsünü yok edebilme özelliği bulunmaktadır.
Kakao yağının Tabii ki bronzlaştırıcı etkisi de mevcuttur. Eğer güneşlenirken cildinizde uygularsanız istediğiniz esmerliği yakalayacağınızı göreceksiniz.
Kakao yağı, cildin nemini kaybetmesine engel olup yumuşak kalmasını sağlamaktadır.
İçerdiği zengin E vitamini ile cildi besler ve güneş yanığı sonrası tedavi için de iyi olduğu söylenmektedir.
Ayrıca Kakao yağı, hoş kokusu ve dinlendirici özelliği ile masaj yapıldığında da stresi azalttığı söylenmektedir. Kakao yağı cilde parlaklık ve canlılık vermesinin yanı sıra kaşıma, kuruluk ve ağrıyan kaslara da faydalı olduğu bilinmektedir.
Kakao yağını krem gibi cildinize sürerekte kullanabileceğiniz gibi ayrıca maske de yapabilirsiniz.

Kakao Yağının Faydaları Kakao Yağının Cilde Olan Etkisi Reviewed by Harika Ev İşleri on 13:55 Rating: 5
loading...

6 yorum:

 1. kakaoyu çok severim ancak yağını ilk defa duydum özellikle kakaonun faydalarını görünce gerçekten çok şaşırdım meğer bayağı faydası varmış

  YanıtlaSil
 2. Cildim çok kötü bi arkadaşım kakao yağını önerdi.Yazınız için teşekkürler deneyeceğim inşallah olur

  YanıtlaSil
 3. Kakao yağı bildiğim kadarıyla birkaç cilt kreminde kullanılıyor, ancak normal olarak alıp kullanabilmek için biraz daha yaygın olması gerek ülkemizde diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 4. Kakao yağı gerçekten de cilde çok faydalı bir arkadaşım düzenli olarak kullanıyordu. Ancak fiyatları biraz yüksek sanırım.

  YanıtlaSil
 5. Ben bu yağı daha önce kullanım ve faydasını gördüm. Cildi güzelleştiriyor. Türk kahvesi içtikten sonra kalan posası ile fal bakmayacaksanız onu yüzünüze sürebilirsiniz o da iyi geliyor.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.