S

Çilek, yemesini çok sevdiğimiz, yerken zevk aldığımız kek, pasta, ve şerbetlerde kullanılan oldukça lezzetli bir meyvedir. Çilek ülkemizde de yetişebilen kırmızı renkte bir meyvedir.

Çileğin Cilde Faydaları

Çilek içerdiği potasyum, C vitamini ve folik asit ile cilt için oldukça faydalıdır. Kuru ciltler için önerilen çilek, yüze sürüldüğünde içerdiği Özler ile cildi güzelleştirir.

Çilekli Sabunun Faydaları

Çilek özleri ile hazırlanmış, özellikle soğuk yöntem(Cold process) kullanılarak yapılmış gerçek meyve özleri içeren Çilek sabunu kullanmanızı ve almanızı tavsiye ederiz. Böyle bir organik sabun bulması zor diyenlerdenseniz evde çilek sabunu nasıl yapılır yazımızı okuyarak evde kendiniz bu faydalı çilekli sabun yapımını öğrenmiş olabilirsiniz.
Çilek sabunu içerdiği çilek özleriyle,
- Kuru ciltler için oldukça faydalıdır.
- Çileğin antioksidan sayesinde etkisi sayesinde Cildi temizler, gözenekleri açar.
- Cilde parlaklık sağlar.
- Çilek sabunu ciltteki pullanmaya giderir.
- Çilek sabunu Ayrıca saç için de oldukça faydalıdır. Köpürtülerek saça uygulandığında saç diplerini güçlendirir.
-Organik Çilek sabunu cildi ve saç diplerini Besler.

Çilek Sabunu Nasıl Kullanılır

Çilek sabunu banyoda hafif sıcak su ile köpürterek kullanabilirsiniz. Ayrıca her gün köpürtülüp saça uygulanıp, bir dakika bekletip Duruladığınızda saç diplerinin güçlendiğini ve saçın beslendiğini göreceksiniz.

Çilek Sabununun Zararları

Bilinen bir zararı ya da yan etkisi yoktur. Eğer çilek alerjiniz varsa Çilek sabunu kullanmadan önce bir miktar Çilek yada Çilek sabununu bileğinize sürerek bir müddet bekleyin. Alerji hissi veya kızarıklık oluşmazsa Çilek sabununu kullanabilirsiniz.

Çilek sabunu cilt için yukarıda da belirttiğimiz gibi oldukça faydalıdır. Sizde bu faydaları okuduktan sonra Çilek sabunu kullananlar arasında yer almak istemez misiniz?