Bebekler için gelişim dönemi oldukça önemlidir. Bu dönemde evde meyveler ve beyin gelişimine yardımcı diğer gıdalarla kendiniz, hem vitaminli hem de lezzetli doğal bir mama hazırlayabilirsiniz. Dışarıdan alınan hazır mamalar hem katkı maddesi hem de doğal olmamaları sebebiyle uzak durduğumuz gıdalar arasındadır. Bu sebeple kendimiz evde doğal yöntemlerle hazırlamayı tercih ediyoruz. Bol vitaminli bebek maması için malzemeler oldukça basittir. bebekler için hem beyin gelişimine yardımcı hem de bol vitaminli mama tarifi için

1 adet Elma
1 adet kivi
3-4 diş ceviz
isteğe bağlı bir çorba kaşığı ev yapımı yulaflı bebek bisküvisi

Kivi ve elmanın kabukları soyulup elmanın çekirdeği çıkarılır. İki meyve rondoya koyulur. İçine cevizde eklenip rondoda püre kıvamına gelene kadar iyice çekilir. 
Mama kasesine döküp bebeğinize yedirebilirsiniz.
Bu mamada kullandığımız ceviz özellikle bebekler için beyin gelişimine oldukça faydalıdır. Zaten görünümü itibariyle yapısı beyin organına benzeyen ceviz, içerdiği yağ ve özler bebekler için oldukça yararlıdır.
Biz, bir çorba kaşığı toz haline getirdiğimiz ev yapımı yulaflı bebek bisküvisini de bu mamaya ekleyip yediriyoruz. İsterseniz Siz de aynı şekilde kullanabilirsiniz. Ev yapımı bebek bisküvisi tarifine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca isteğe bağlı bir çorba kaşığı zeytinyağı da mamaya ekleyip karıştırabilirsiniz.
Altta kendi çekimiz olan videomuz mevcuttur. Bebeğinize Afiyet olsun....