<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

At Kestanesi Faydaları At Kestanesi Nasıl Kullanılır
Çoğunlukla yol kenarlarında yere düşmüş şekilde görülen, pek fazla dikkat etmediğimiz at kestanesi, Aslında pek çok derde deva bir bitkidir. Ülkemizde pek çok yerde yetişen at kestanesinde saponin gibi çok faydalı içerikler bulunmaktadır.

At Kestanesi Nelere Şifalıdır

At kestanesinin özellikle iltihap kurutucu etkisi vardır. Hemen hemen neredeyse tüm organlarda oluşan iltihapları kurutucu etkisi bulunmaktadır. Ayrıca öksürüğe faydalıdır ve göğsü yumuşatır. At kestanesi Nefes darlığına iyi gelip kan dolaşımını güçlendirdiği gibi hazımsızlığı önler. Bacaklarda meydana gelen varis için birebir olup basur için de uygulanabilir.
Ayrıca at kestanesini kuru şekilde vücutta (cepte)taşındığında romatizmaya çok iyi geldi çevremizde ki Birkaç kişiden canlı şahit olduğumuz bir hadisedir.

At Kestanesi Nasıl Kullanılır

At kestanesi kurutulup kabuklarından ayrılmış şekilde öğütülerek toz haline getirilir. Üç gün boyunca her sabah aç karnına bir çay kaşığı içilir.
Diğer bir yöntem at kestanesi tozundan bir tatlı kaşığı kadarının üzerine bir bardak sıcak su konur ve 20 dakika demlendikten sonra günde 3 defa içilir.
Ayrıca prostat içinde haşlanıp Günde 5 adet yendiğinde faydalı olduğu söylenmektedir.

At Kestanesi Faydaları At Kestanesi Nasıl Kullanılır Reviewed by Harika Ev İşleri on 15:45 Rating: 5
loading...

13 yorum:

 1. At kestanesinin öğütülerek düzenli olarak yenildiğini birkaç sefer duymuştum. Gerçekten çok faydasını gördüğünü söylüyordu arkadaşım, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. at kestanesinin faydaları hakkında bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim ama at kestanesini aktarlarda falan mı bulacağız?

  YanıtlaSil
 3. Hep merak etmişimdir bu at kestanesini güzel anlatım teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Ben at kestanesini sürekli duyuyordum ama bilmiyordum sayenizde ne olduğunu öğrendim.

  YanıtlaSil
 5. eski ikamet ettiğimiz yerler ağaçlıktı bir tanede kocaman ağaç vardı yaz zamanı meyvesini verirdi at kestanesi imiş dikenli ama kestaneler oldukça büyük. Yenilmez deniliyordu o zamanlar.

  YanıtlaSil
 6. at kestanesinin faydalarını okudum ve gerçekten şaşırdım Yüce Mevlanam her bir ürünü insan oğlunun faydasına sunmuş

  YanıtlaSil
 7. at kestanesinin bu tür faydalarının olduğunu bilmiyordum.gerçekten de değerli bildiler

  YanıtlaSil
 8. At kestanesini ben cocukke cok gorurdum ve yaban kestanesi olarak bilirdim. Belkide yoresel olarak soylenen bu sekildedir. Bir cok hastaliga karsi kullanildigini duymustum.tadjna hic bakmadim acaba bildigimiz kestaneye gore nasildir merak ettim

  YanıtlaSil
 9. at kestanesinin bu kadar faydası olduğunu bilmiyordum. hatta kullanıldığını bile bilmiyordum. teşekkürler.

  YanıtlaSil
 10. aktarlarda at kestanesi bulabilir miyim aceba? sırtımda iltihap var ve dağılıyor doktora göründüm krem verdi alternatif tıpa da başvurmak istyiyorum.

  YanıtlaSil
 11. at kestanesi gerçekten tahmin edilenden çok daha faydalı bir bitki. kullanılmasını tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 12. Çok güzel bir makale olmuş emeği geçenlere teşekkürler.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.