<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Siyah Hardal Nedir Faydaları Nelerdir
Siyah hardal bitkisinin ismi yabancı gelmesine rağmen Akdeniz Bölgesi'nde yetişen bir bitkidir. Diğer adı eşek hardalı olarak geçmektedir.

Siyah Hardal Bitkisinin Faydaları 

*Bronşit ve gribin geçirilmesinde faydalıdır.
*Ayrıca romatizma ağrılarını hafifleten, eklem iltihabına iyi gelen bir bitkidir. ayak üşümeleri için de birebirdir soğuk algınlığı ve Ateş halini azaltan siyah hardal,  bronşit ve romatizma için kullanılabilmektedir.

Siyah Hardal Nasıl Kullanılır

Siyah hardal bitkisi Ayrıca çay da yapılabilmektedir. Bir çorba kaşığı siyah hardal tohumu 1 litre kaynar su döküp 5-6 dakika boyunca değerlendirip çay olarak tüketebilirsiniz.
Ayrıca Hardal yağıda, romatizma için sürülerek kullanılan faydalı bir yağdır.

Siyah Hardal Nedir Faydaları Nelerdir Reviewed by Harika Ev İşleri on 14:49 Rating: 5
loading...

2 yorum:

  1. şifalı bitkilerin bazılarını bilirim ama siyah hardal nedir bilmiyordum sayenizde bunu da öğrenmiş oldum bu tür konulara ağırlık verirseniz sevinirim.

    YanıtlaSil
  2. Siyah hardalın şifalı bir bitki olduğunu ilk kez duydum. Normal bildiğimiz hardalda da benzer bir durum var mı acaba?

    YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.