<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Sevgililer Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın Ev Yapımı Kalpli Sabun Tarifi
Sevgililer Günü için pahalı hediyeler almak yerine evde kendiniz yapabileceğiniz romantik bir hediye ile eşinizi, sevgilinizi mutlu etmek istemez misiniz.
İşte Sevgililer Günü için kalpli sabun tarifi

100 gram zeytinyağı
Gül esansı
kalp şeklinde silikon kaplar
30 gram su
13 gram kostik
pembe ve kırmızı sabun boyası
Bir çimdik kaya tuzu

Daha önce hiç evde sabun yapmadıysanız kostik Güvenliği ve sabun yapımı güvenliği yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Kostik ve saf su karıştırma işlemi sabun yapımının en tehlikeli aşamasıdır. Bu kısmını açık havada, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanarak yapmanız, Ayrıca bu işlemi çocuklardan uzak tutmanız gerekmektedir.
Kalpli sabun yapımında geçersek Öncelikle kostik ve suyu açık havada karıştırıp, Oda sıcaklığına kadar soğumasını bekliyoruz. Kostik ve su karışımı ilk etapta oldukça ısınacaktır. Bir müddet soğumasını bekledikten sonra (yağ ile aynı sıcaklığı geldiğinde yani oda sıcaklığı geldiğinde) yavaş yavaş zeytinyağının içerisine bekliyoruz.
Yağ ile kostik-su karışımı karıştıktan sonra içerisine bir çimdik tuz atıyoruz ve ardından yaklaşık 10 dakika kadar karıştırıyoruz.
Bu işlemin ardından içerisine 15 dakika Damla kadar gül esansı ekliyoruz.
Esansı ekledikten sonra bir iki dakika daha karıştırıp Bu karışımı 3 ya da 2 kaba bölüyoruz (kaç renk yapmak isterseniz)
Sabun karışımını ayırdığımız kapların içerisine, istenilen renkte sabun boyalarını yaklaşık yedişer Damla kadar döküp karıştırıyoruz. Yaklaşık Beşer dakika daha kaplara ayırdığınız renkli sabun karışımlarını karıştırıyoruz.
Son aşamada her bir renkli sabun karışımını kalpli silikon kaplarına döküp güneş görmeyen serin bir yere koyup sabunlaşma reaksiyonu için bekletiyoruz. Yaklaşık 6 hafta kadar bunların sabunlaşmanın tamamlanması için beklemek gerekmektedir. Yani 6 hafta sonra bu sabunlar kullanılabilecektir. Ancak bir iki gün sonra sabunlar soğuduğunda, kalıptan çıkarıp bu şekilde hediye olarak verebilirsiniz. Hediye verdiğiniz kişiye bu sabunları 6 hafta sonra kullanmasını tembihlemelisiniz. O sürece kadar sabun hem şekli hem rengi hem de mis gibi kokusuyla kendini muhafaza edecek ve banyoyu güzel kokularla dolduracaktır.
Neden bu şekilde yaptık da sabun bazı kullanmadık derseniz, sabun bazı sipariş etmek, almak, hazırlamak biraz uzun iş. Evde kendi malzemelerinizle Sevgililer Günü'nün yaklaştığı Bugünlerde kolayca bu sabunları hazırlayabilirsiniz.
Yapılış aşamalarını görmek isteyenler için altta kendi çekimimiz olan video mevcuttur. Ayrıca diğer tarifler için kanalımıza da bekleriz.
Sevgililer Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın Ev Yapımı Kalpli Sabun Tarifi Reviewed by Harika Ev İşleri on 12:34 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.