karbonat

Piyasada satılan koltuk altı kremleri ve roll on lar,  içerdiği kimyasallar sebebiyle çoğu kişi tarafından tercih edilmemektedir. Siz de kendinizi güvenle süreceğiniz rahatlatıcı ve ferahlatıcı bir roll-on yapmak istemezmisiniz.
İşte hem koltuk altındaki kötü kokulara son veren, hem de içerdiği özlerle sizi ferahlatacak, koltuk altı ev yapımı roll on tarifi


5 damla portakal yağı
5 damla limon yağı
5 damla nane yağı ya da okaliptüs yağı (isterseniz ikisinide 5 er damla ekleyebilirsiniz)
5 damla Hindistan cevizi yağı
5 damla lavanta yağı
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı karbonat

Evde koltuk altı roll on yapmak oldukça basittir. Öncelikle bir roll on kutusu alın. Bunun için eski bir bitmiş roll on kutusu kullanabilirsiniz. Ya da Tuhafiyelerden bu kutudan edinebilirsiniz.
Daha sonra bu kutunun içerisine Yukarıda saydığımız yağları, sırayla ekleyin ve karıştırma çubuğu ile karıştırın. Daha sonra güvenle koltuk altınıza ve ellerinizi sürüp kullanabilirsiniz.
Nane, okaliptüs, limon ve portakal yağları Çok güzel bir koku sağlayacaktır. Hindistan cevizi yağı cildinizi yumuşatacak ve uygulanan bölgeyi rahatlatacaktır.
Karbonat katmamızın sebebi ise koltuk altındaki bakterileri öldürmesi nedeniyledir. Çünkü bilinenin aksine aslında ter kokmaz. Ter kokusuna sebep olan şey koltuk altında biriken bakterilerdir. Karbonatta bu bakterileri yok ederek, ter kokusunu ortadan kaldıracaktır.
Yapılış aşamalarını görmek isteyenler hatta kendi çekimiz olan videoyu izleyebilir.