Balık, özellikle bebekler için içerdiği vitamin, mineral ve Omega sayesinde gelişimi için oldukça faydalıdır. Doktora gittiğimizde çocuk doktorunun, Bebeğinize Balık Verin tavsiyesi üzerine Biz de balık çorbası yapmaya karar verdik ve bebeğimiz için hamsi çorbası hazırladık.
Bebekler için hamsi çorbası tarifi malzemeleri:

3 adet fileto şeklinde hazırlanmış hamsi
1 orta boy havuç
1 orta boy patates
1 küçük boy soğan
1 bardak su


Bebek hamsi çorbası yapımı geçersek 1 su bardağı suyu tencereye döküp, altını kısık ateşte açıyoruz. Ardından içerisine 3 adet fileto şeklinde hazırlanmış Hamsiyi ekliyoruz ve haşlıyoruz. Fileto hamsi olmasına rağmen, kenarında köşesinde ufak kılçık, kuyruk ve benzeri şeyler varsa ayıklamaya Özen gösterin yine de kontrol edin. Hamsilerin nasıl fileto şeklinde hazırlanacağını bilmiyorsanız bu videoyu izleyebilirsiniz.
Yaklaşık 15 dakika hamsileri haşladıktan sonra Süzgeç yardımıyla bu hamsileri suyun içinden alıp kenara koyuyoruz. Aynı suyun içerisine patates, soğan ve havucu ekleyip tekrar haşlamaya devam ediyoruz. Sebzeler yaklaşık yarım saat suyun içerisinde haşlandıktan sonra, yumuşayınca içerisine kenara ayırdığınız hamsileri tekrar ilave edip iki üç dakika daha haşlıyoruz.
Daha sonra ocağımızın altını kapatıp çorba karışımımızı, blenderdan geçiriyoruz. İsterseniz çatalla da ezebilirsiniz.
Bebekler için hamsi çorbamız hazır. Ayrıca Tadı da çok güzel oluyor Biz de denedik : )
Bebeğimiz 9 aylık Ancak bu çorba 8 aydan itibaren verilebilir. Tabi isterseniz doktorunuza sorup da kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Ancak balık, bebek gelişimi için oldukça faydalı bir öğündür. Özellikle katı ve ek gıdaya geçtikten sonra.
Yapılış aşamalarını görmek isteyenler için altta kendi çekimimiz olan bebekler için hamsi çorbası videosu mevcuttur. Ayrıca diğer tarifler için KANALIMIZA  da bekleriz.