<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Adaçayı Nedir Faydaları Nelerdir
Ülkemizde Bol miktarda yetişen, özellikle Ege ve Akdeniz'de Kayalar arazilerde bulunan güzel kokulu, ıtırlı, reçineli bileşikler içeren bir bitkidir.
Adaçayının Faydaları
*Uyku düzenini dengeler.
*Mikrop virüs ve mantar oluşumuna karşı etkilidir.
*Hastalıkların ardından bedenin kuvvetlenmesini sağlar.
*Çok iyi bir antiseptiktir.
*Karaciğer hastalıklarına iyi geldiği gibi göğsü yumuşatır.
*Diş iltihabına iyi gelir.
*Doğal bir antibiyotik olan ada çayı, Kanı temizler menopoz ağrılarını, sıkıntılarını azaltır.
Adaçayı Nasıl Hazırlanır
Bir tatlı kaşığı dolusu Adaçayı yaprağı Kaynar derecede suyla haşlanır. Ancak bu çayı 2 dakikadan fazla kaynatmayın. Yoksa zararlı etkileri olmaktadır. Ardından üzeri kapatılır ve 10 dakika demlenmeye bırakılır. En son süzüp günde iki ya da üç bardak içebilirsiniz.
Ayrıca Adaçayı yağı da günde 3 damla bir fincan suya damlatılarak içilirse adet düzensizliği, astım ve bronşite etkili sonuçları sağlayacaktır.
Adaçayı ülkemizde çok çeşitleri miktarda yetişmektedir. Sadece ülkemizde 90'ın üzerinde Adaçayı çeşidi mevcuttur. Hamilelik döneminde kullanılması önerilmeyen Adaçayı. Ayrıca içerdiği doğal bileşenler nedeniyle erkeklerde aşırı miktarda ve uzun süre kullanılması önerilmemektedir.

Adaçayı Nedir Faydaları Nelerdir Reviewed by Harika Ev İşleri on 12:23 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.