<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Ylang Ylang Yağı Nedir Faydaları Nelerdir
Ylang ylang yağı uzak doğu menşeli olup Cananga adlı çiçekten elde edilen yağdır. Masaj yağı olarak kullanılır. Ayrıca tütsü olarakta koku verme amacıyla kullanılabilir.
Ylang Ylang Yağının Narin ve Kaliteli Bir kokusu vardır.
Ylang Ylang Yağının Faydaları
-Bu yağın çok güçlü bir Bir afrodizyak özelliği bulunmaktadır. Cinsel olarak uyarıcı bir etkiye sahiptir.
-Ylang ylang yağının Ayrıca güçlü Bir antiseptik özelliği vardır. Sivilceli bölgelere uygulandığında sivilceleri kurutur.
-Ylang ylang yağı ruhsal arınma sağlar. Strese ve uykusuzluğa iyi gelir. Endişe, panik gibi duygulara karşı rahatlatıcı bir etki sağlar.
-Ylang ylang Ayrıca cilt için oldukça faydalı olup cildi güzelleştirir.
-Saçlara da yüksek derecede etkilidir. Saçları sağlıklı uzatır ve kırıkları yok eder.
Ylang Ylang Yağı Nasıl Kullanılır 

Bu yağ, Susam yağı ile karıştırılıp masaj yapılınca, bedeni oldukça rahatlatmaktadır. Ayrıca buhar banyosu için suyun içerisine 3-4 Damla kadar Ylang ylang yağı konursa cildi güzelleştirir.
Banyo suyuna 7-8 Damla bu yağdan eklemek Ylang ylang yağının Yukarıda belirtilen etkilerinin ortaya çıkmasını sağlar.
Haricen Kakao yağı gibi masaj yağlarının içerisine 2-3 Damla Ylang ylang yağı eklemek ve masaj yapmak oldukça rahatlatıcı bir etki sağlayacaktır.
Cinsel gücü ve isteği arttırıcı etkileri sebebiyle özellikle Uzakdoğu'da yatak odalarına Cananga çiçeğinden konmaktadır. Ylang ylang yağını doğrudan içmek yada kaynatıp içmek doğru olmaz. Ayrıca düşük bir ihtimal olsa da Ylang ylang tahrişe sebep olabilir. Bu nedenle kullanmadan önce bileğinize bir damla kadar sürüp alerji olup olmadığını bakarak bu yağı güvenle cildinize uygulayabilirsiniz.

Ylang Ylang Yağı Nedir Faydaları Nelerdir Reviewed by Harika Ev İşleri on 11:03 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.