<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Hazır Süt İle Fırında Ev Yapımı Yoğurt Nasıl Yapılır
Önceki yazımızda fırında yoğurt yapılışını detaylı anlatmıştık. Bu seferde fırında ev yapımı yoğurdu hazır süt ile denemek istedik. malzemeler :

1 litre hazır paket süt
1 yemek kaşığı yoğurt mayası
bir tatlı kaşığı tereyağı

Aslında diğer yaptıklarımızdan Pek bir farkı yok yapacağımız işlemlerin. Biz Sek süt kullandık. Hazır sütü 10 dakika kadar kaynattıktan sonra soğumaya aldık ve 43 44 dereceye kadar soğutuk. Dereceyi nasıl tutturdular​ derseniz sıvı ısı ölçerimiz var onunla ölçüyoruz. Siz bu işlemi önceki yazımızda belirttiğimiz, serçe parmak ile 7 saniye yöntemi ile yapabilirsiniz.

Soğuyan sütten bir kase kadarını alıp Maya ve tereyağı ile karıştırıyoruz. Daha sonra bunu tenceredeki asıl sütün içine ekliyoruz. Tüm bu işlemi bir dakika içerisinde yapmanız gerekmektedir.
Biz toprak güveç kap kullandık. Toprak Daha sonra bes dakika maksimumda fırını yakıp sonra kapatıyoruz. Ardından Maya ve süt karışımını ısınmış fırına koyuyoruz. Böylece fırının Sıcaklığıyla sütün, 4-5 saat içerisinde yoğurt haline dönüştüğünü göreceksiniz. Fırında Ev Yapımı Yoğurt Afiyet olsun.

Hazır Süt İle Fırında Ev Yapımı Yoğurt Nasıl Yapılır Reviewed by Unknown on 11:55 Rating: 5
loading...

3 yorum:

  1. Kıvam olarak iyi yapıyorum ama tat olarak bana ekşi geliyor. Ekşi tadı da hiç sevmediğim için yoğurt israf oluyor. Deneyerek istediğim tadı ulaşacağım umarım.

    YanıtlaSil
  2. annem köylerden gelen günlük süt satın alıp yoğurt mayalıyor. marketlerden alınan yoğurda hiç benzemiyor.

    YanıtlaSil
  3. Evde yoğurt yapımı gerçekten gerekli ve önemli birşey bence dışarıdaki sağlıksız yoğurtları düşününce. Ancak yapımı epey zahmetli malesef.

    YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.