<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Deve Dikeni Nedir Faydaları Nelerdir
Deve dikeni, ülkemizde Batı bölgelerinde ve Karadeniz'de yetişebilen, yol kenarlarında ve Tarlalarda görebileceğiniz pembe renkli çiçek açan bir bitkidir.
Deve Dikeninin Faydaları
-Çok güçlü bir antioksidan özelliği olup, özellikle karaciğeri koruma konusunda yüksek şifa kaynağıdır. Özellikle aktarlarda deve dikeni ekstraktı, Bu sebeple satılmaktadır.
-Deve dikeninin en bilinen özelliği karaciğer yağlanması, siroz, sarılık gibi Sağlık sorunlarına yararlı olmasıdır.
-Alkol alan kişilerde karaciğeri korur. 
-Karaciğerdeki zehirli maddeleri temizler. -Balgam söktürücü, kan arttırıcı ve gecikmiş adetleri söktürücü özellikleri bulunmaktadır.
Deve Dikeni Nasıl Kullanılır
Bu bitkinin tohumu, 1 tatlı kaşığı alınıp havanda ezilir. 1 bir su bardağı Kaynar sıcak suyla haşlanır ve 10-15 dakika demlendirilir. Taze demlenmiş şekilde tüketilir.
Sabahları aç karnına öğlen yemeğinden yarım saat önce ve akşam yatmadan yarım saat önce birer bardak içilmesi faydalıdır. Tadını arttırmak için nane ile karıştırılıp çayı yapılabilir.
Deve Dikeninin zararları ve Yan Etkileri
Deve dikeni çayını içmeye ilk başlayanlarda İshale etkisi Az sayıda  olsa da gözlenmiştir. Herhangi bir ilaç ve etkileşimi bulunmamaktadır. Ayrıca ilaç Sanayi'nde deve dikeni ile yapılan Haplar oldukça faydalıdır.

Deve Dikeni Nedir Faydaları Nelerdir Reviewed by Harika Ev İşleri on 10:07 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.