6 ay sonrası bebekler için balkabağı oldukça besleyici bir sebzedir. Katı gıdaya geçtikten sonra yavaş yavaş çorbalar içirilmeye başlanabilir. Bizde bebeğimiz için balkabağı çorbası hazırlamak istedik. Ancak baktığımız diğer tarifler de genellikle süt katılıyor. Bebeğiniz de 12 aydan ufak olduğu için süt vermeye başlamadık. Bu sebepten sütsüz balkabağı çorbası yaptık.
Bu nefis balkabağı çorbası için malzemeler :

-3 adet balkabağı dilimi (soyulmuş)
-yarım patates
-1 tatlı kaşığı irmik
-2 yemek kaşığı zeytinyağı

Bal kabaklarını tencereye koyup üzerini geçecek kadar su ekliyoruz ve pişirmeye başlıyoruz. İlk etapta sadece bal kabaklarını koyduk. Çünkü kabaklar biraz geç pişiyor.
Yaklaşık 20 dakika sonra içerisine irmik, zeytinyağı ve patatesi ekleyip kısık ateşte kapağı kapalı şekilde pişirmeye devam ediyoruz.
Sebzeler haşlandığında ve Ezilme kıvamına geldiğinde, Yani yaklaşık 45 dakika sonra ocaktan alıp ister blenderdan geçerin, ister kendiniz süzüp çatalla ezin. Karıştırdıktan sonra balkabağı çorbası hazır. Çorbayı biz biraz pütürlü olması için kendimiz çatalla ezdik ve bu şekilde verdik. Siz isteğe bağlı blender kullanabilirsiniz. Yapılış aşamasını görmek isteyenler için altta kendi çektiğimiz videomuz bulunmaktadır. Ayrıca abone olmak için kanalımıza da bekleriz Afiyet olsun.