<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Asma Ağacı Nelere Faydalıdır Nasıl Kullanılır (Özellikle Sigarayı Bırakamayanlar İçin)
Yurdumuzda Özellikle Ege bölgesinde ve sıcak yerlerde yetişen pek çok teras, balkon ve bahçede bulunan üzüm ağacına asma adı verilmektedir.
Verdiğin lezzetti meyvelerinin(üzüm) yanısıra asmanın, pek çok hastalığa şifa olduğu ve özellikle sigarayı bırakmakta dahil kullanılan bir bir bitki olmuştur.
Asma Hangi Rahatsızlıklar İçin Faydalıdır
Asma dövülerek ağrıyan başa sarılır. Bu baş ağrısını dindirir. Ayrıca Mide iltihabına iyi geldiği, budanan Asma yaprağının şırası içildiğinde ishali önlediği bilinir. Tabi sadece şırası mı işe yarıyor onu nereden bulacaz diyenler için, budanan dallarda Yaşken çiğnendiğinde ishali Önler ve kusmayı yatıştırır.
Asma yaprağının şırası tüm sindirim sistemi Yollarında faydalıdır. Bağırsaklardaki yaralara temizler, kanın rahatlamasına ve mide ağrılarına faydalıdır. Ayrıca asma ağacından sızan suyu içildiği takdirde böbrek taşlarının döküldüğü söylenmektedir.
Asma ağacı kökleri ve sapları kaynatılıp içildiği taktirde sigarayı bıraktırmada tarihten günümüze Anadolu'da kullanılan bir yöntem olmuştur.
Bu yazıda yer alan bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir ve öneri mahiyetindedir. Hiç bir şekilde tehşis ve tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.

Asma Ağacı Nelere Faydalıdır Nasıl Kullanılır (Özellikle Sigarayı Bırakamayanlar İçin) Reviewed by Harika Ev İşleri on 08:46 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.