<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Aslan Pençesi Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır
Ülkemizde ormanlarda, su kenarlarında yetişen otsu bir bitki olan aslan pençesi, pek çok derde devadır. Kurtularak satılmaktadır.
Aslan Pençesinin Faydaları
Aslan pençesi özellikle kadınlar üzerinde Çağlar Boyu pek çok dert için kullanılmıştır. Adet kanamalarını düzene sokma, adet döneminin rahatsızlıklarını azaltma, düşük ihtimaline önleme için faydalı olduğu söylenmektedir.
Düşük ihtimalinin önlenmesi için gebeliğin üçüncü ayından itibaren her gün bir bardak içilmesi tavsiye edilir.
Bu otsu bitki Ayrıca anne sütünü arttırır ve hamileliği kolaylaştırır. Menopoz dönemi sıkıntıları içinde birebir olan aslanpençesi, göz hastalıklarına cilt yaralarına faydalıdır.
Ayrıca aslan pençesi, karaciğer şişliği damar sertliğine de oldukça faydalıdır.
Cilt yaralarına ve romatizmaya iyi gelmektedir.
Aşağıda tarif edilen çay, gargara şeklinde Diş çekiminden sonra kullanılırsa bu yaraları iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Aslan pençesi bitkisi salatalara katıldığında kas erimesi için şifalı olduğu söylenmektedir.

Aslan Pençesi Nasıl Kullanılır
Arslan Pençesi Çayı Nasıl Hazırlanır

Aslan pençesi, yarım tatlı kaşığı kadar bitki, 1 su bardağı Kaynar sıcak suyla haşlanır ve bir dakika demlendikten sonra süzülerek günde üç - dört bardak içilir. Her seferinde taze tüketmek önemlidir.
Bu yazıda yer alan bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir ve öneri mahiyetindedir. Hiç bir şekilde tehşis ve tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.
Aslan Pençesi Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır Reviewed by Harika Ev İşleri on 12:03 Rating: 5
loading...
Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.