<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Rezene Çayı Nasıl Yapılır Rezene Çayının Faydaları
Rezene bitkisi, Akdeniz ikliminde yetişen yeşil gövdesi olan, çiçek açan, uzun ömürlü bir bitkidir. Sağlığa faydaları oldukça fazla olup tohumlarından çay yapılmaktadır.
Rezene Çayının Faydaları
Rezene çayı içerisindeki yüksek miktarda C vitamini ile Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kalsiyum içerir ve Kemik sistemini güçlendirir. Rezene çayı, Üst solunum yolu enfeksiyonları içinde kullanılır. Rezene çayı, adet ağrılarının giderilmesi içinde faydalı olduğu bilinmektedir. Rezene çayı genel olarak Mide, bağırsak sorunları ve hazımsızlık gibi sindirim güçlüğü gibi sorunlara birebirdir. Ayrıca Bağırsak parazitleri için de iyi geldiği bilinmektedir.
Rezene Çayı Bebeklere Verilir mi ?
Rezene çayı yeni doğan bebekler için Yani ilk altı ay içerisinde oluşan kolik adı verilen yani halk arasında Yenidoğan gaz sancısı olarak bilinen rahatsızlığa karşı birebirdir. Rezene çayı hazırlanıp bebeğe az miktarda verilebilir 3-4 Damla kadar ancak taze hazırlanmalıdır. Bu Çay Hem rahat uyumasını, hem sancılarının azalmasını sağlayacaktır.
Rezene çayının bir başka faydası da emziren annelerde süt arttırıcı etkiye sahiptir.
Rezene çayı genellikle rahatlatıcı etkilere sahip bir çay olup ayrıca rezene tohumunun ağızda çiğnenmesi ağız kokusunu da önlediği bilinmektedir.

Rezene Çayı Nasıl Yapılır
1 bardak Kaynamış su
2 tatlı kaşığı rezene tohumu
Rezene çayı yapmak için öncelikle bir bardak su kaynatılır. Ardından rezene tohumları kaşığın ters yüzü ile hafif ezilir. Su kaynayınca ezilen rezene tohumları suyun içerisine atılır ve üstü kapatılır. Yaklaşık 5 dakika demlemeye bırakılır. Bu demleme işlemi porselen demlikte yapılırsa daha iyi bir çay olur. Arzuya bağlı içerisine kabuklu portakal bir parça atabilirsiniz tat vermesi için size kalmış.
Rezene çayı günde en fazla iki bardak içilmelidir.
Altta rezene çayının hazırlanışını kendi çektiğimiz video da verdik.  Detaylarını İzlemek isteyenler videoyu takip edebilir.


Rezene Çayı Nasıl Yapılır Rezene Çayının Faydaları Reviewed by Harika Ev İşleri on 12:41 Rating: 5
loading...

6 yorum:

 1. Son baharda geldi artık rezene çayını içmeye başlayabilirim. Gripte öksürüğüm oluyor o zaman rezene çayı içiyorum iyi geliyor.

  YanıtlaSil
 2. Ece Zeytindalı28 Eylül 2017 00:34

  REzene çayının faydalarını daha önce de duymuştum. Reene çayı nasıl yapılır öğrendiğim iyi oldu.

  YanıtlaSil
 3. Rezene çayı öksürüğe iyi geliyor ve ben kışın her akşam bir bardak içiyorum.

  YanıtlaSil
 4. Akşamları rezene çayı yapıp içmeye başlıyorum bu haftadan itibaren. Yazın sıcakta çekilmiyordu ama ekimle birlikte içilir her aklam bi bardak.

  YanıtlaSil
 5. Havalar soğuyunca hastalık mevsimi de başladı. Rezene çayı şart oldu.

  YanıtlaSil
 6. cok rahtlatıcı bir etkisi var herkese tavsıye ediyorum ben her aksam içerim

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.