<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Makyaj Fırçası Seçimi ve Çeşitleri
Herkese merhaba!
Makyaj benim için çok şey. Kendimi iyi hissettmemi sağlayan, öz güvenimi yükseten, ilgimi ve dikkatimi cezbeden çok güzel bir uğraşı alanı. Eminim ki birçoğumuz için de bu böyledir.
Makyajda bazı nesneler birbirini tamamlar. Mesela concealer ve transparan pudra. Ama daha geniş bakmamız gerekirse Make-up'ı tamamlayan ise fırçalardır. Daha kusursuz ve profesyonel bir iş çıkarmamızı sağlarlar. O kadar çok fırça çeşidi ve bu doğrultuda kullanım alanı var ki kafaların karışması ve fırça bulmaktaki zorluk yadsınamaz. Şimdi küçük bir göz atalım.

Makyaj Fırçası Kılları

Tabiki en önemlisi yüzümüze temas eden kıllar. İki çeşit kıl vardır. Sentetik ve doğal kıllar. Doğal adından da anlaşıldığı gibi sincap, tavşan vb. tüylerinden elde edilir.
Sentetik ise yapay yolardan elde edilir.Bu noktada söylemek istediğim ise alerjisi olanlar sentetik fırçaları tercih edebilir.

Peki Nasıl Seçim Yapmalıyız?

Şimdi fırça reyonuna gittik;
- İlk olarak sentetik veya doğal fark etmez cildimize uyguladığımızda yumuşak bir his bırakmalı.
- Fırçanın tüylerini elimizle çekelim 3 tane tüy geliyorsa o fırçayı reyon görevlisine çaktırmadan yavaşça geri bırakalım.

Kaç Çeşit Fırça Vardır?


Bu soruyu sadece genel hatlarıyla cevaplıyacağım. Ayrınlılı olarak merak ettiğiniz bir şey olursa yorum bırakmanız yeterli 

1. Far Fırçası

2. Concealer Fırçası

Kapatıcımızı daha homojen dağıtmamızı sağlar. Orta yumuşaklıkta bir ürün bize yardımcı olacaktır.

3. Fondöten Fırçası


İlk bu V şeklindeki fırçalar çıktı. Sonra yarı kesik uçlu olanlar, en son düz kesik olanlar çıktı. Nasıl bir sonuç alacağınız sizin el yatkınlığınıza ve ürününüzün kalitesine bağlı ama ben düz kesim yani küt yüz fırçaları tercih ediyorum.

4. Allık Fırçası


Görselde de olduğu gibi top uçlu olan da var açılı dediğimiz allık fırçaları da var. Yuvarlak yüzlü iseniz açılı allık fırçası sizin için daha kullanışlı olur. Az ürünle doğal bir sonuç elde etmek isterseniz top uçlu olanlar idealdir.

5. Pudra Fırçası


Pudra fırçasının uzun ve çok kıllı olanı makbuldür.Homojen bir görüntü için bol kıllı büyük bir fırça idealdir.

6. Kontür Fırçası


Bu fırçalar açılı fırçalardır. Açılı olması dar ve geniş alanlarda bize kullanım kolaylığı sağlar. Açısı sayesinde kontür uygulayacağımız yere tam oturur. Zaten bunun için tasarlanmıştır. Fırçaya yapılan gerçek anlamda bir yatırım. Bence çok zengin değilseniz ucuz fırça almayın. Kaliteli bir fırça, güzel bakımla birlikte sizinle yaşar.

He bir de bazen ellerimizi de kullanalım 
Ben kendi kullandığım fırçalardan da fiyat ve marka olarak da örnekler sunmak istedim ama çok da uzun olsun istemiyorum. Eğer merak eden varsa ayrı bir yazı yazarım.

Umarım beğenmişsinizdir. Sevgiyle kalın. Hoşçakalın 
Kaynak : http://www.kizlarsoruyor.com/uye/nuresu
Makyaj Fırçası Seçimi ve Çeşitleri Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 11:38 Rating: 5
loading...

9 yorum:

 1. ben Fondöten Fırçası ile yeşil kil maskesi sürüyorum yüzüme ve çok güzel oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güzel tercihler Ali. bence de gerçekten güzel durur.

   Sil
 2. Makyaj kadınlar için çok önemli bu zamanlarda ama dikkat etmemiz gerekenler var tabi. Bilinçsizce yapılmaması gerekir. Bu yüzden fırça seçimine dikkat etmek gerekir.

  YanıtlaSil
 3. evin her tarafında bu fırçalardan var bıktım artık eşime kızıyorum fazla makyaj cilde zarar veriyor diyorum ama dinlemiyor.

  YanıtlaSil
 4. Makyaj fırçaları en az makyaj malzemeleri kadar önemlidir, kızlar doğru fırça ile muhteşem makyaj yapabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 5. makyaj fırçası seçmekte hep zorlanıyorum. bu yazıdan sonra en azından karar vermemde yardımı dokunur.

  YanıtlaSil
 6. majyaj yapmak için fırça seçimine çok dikkat etmek gerekir. Sağlık açısında hangi tür fırçaları kullanacağımızı bilmemiz lazım.

  YanıtlaSil
 7. Açıkcası ben bir çok kez birbiri yerine kullandım fırçalarımı. Renklerini birbirine karıştırmadıkça bir problem olmadı. Herşeye böyle dikkat edecek olursam ay sonunu getiremem :)

  YanıtlaSil
 8. Makyaj fırçası seçmek gerçekten çok zor ve önemli bir konu

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.