<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Evde Sıvı Sabun Nasıl Yapılır

Günlük hayatta Temizlikte çok sık kullandığınız sıvı sabunun evde nasıl yapılacağını aşağıda anlatacağım Umarım beğenirsiniz

Malzemeler 1 adet Dove ya da Dalin Kalıp sabun 125 ya da 100 gram
4 su bardağı sıcak su
Bir yemek kaşığı zeytinyağı
Çok az Bal (1 çay kaşığı)
Öncelikle güzel bir Kalıp sabun alıyoruz Ben BİM'den  tek kullanımlık Dove Kalıp sabun aldım ancak saf zeytinyağlı sabun da işinizi görebilir. Aldığınız bu sabunu rende yardımıyla rendeleyin. Rendelediğiniz sabunu bir Tencerenin içine sıcak suyu kaynatın ve bu sabunu atın ardından ateşi kapatın ve eriyene kadar hafif hafif sabunu karıştırın. Sabun içinde iyice erisin.
Bu karışıma zeytinyağı ve bal ekleyin ve ardından pürüzsüz saf bir karışım elde edeceksiniz. Bu karışımı 12 saat boyunca dinlendirin ardından sıvı sabun kabına koyup güvenle kullanabilirsiniz.
Evde Sıvı Sabun Nasıl Yapılır Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 09:33 Rating: 5
loading...

7 yorum:

 1. Uygun fiyatlı sıvı sabunlarda var ama az olduğu için çabuk bitiyor. Evde deneyeceğim bakalım nasıl olacak merak ediyorum.

  YanıtlaSil
 2. Astarı kendisinden daha pahalı olacak gibi. Evde sıvı sabun yapıp içimizi rahatlatmak istedik. Ancak sanki normal sıvı sabundan daha pahalı oluyor gibi

  YanıtlaSil
 3. bal ve zeytinyağlı bir sabun yapacağım kendim bir şeyler üretmeye bayılıyorum. sayenizde güzel vakit geçirip yararlı bir şey üreteceğim.

  YanıtlaSil
 4. karışımı 12 saat demleme önerisi çok yerinde. artı olarak ürettiğimiz sıvı sabunu saçımıza da sürebilir miyiz?

  YanıtlaSil
 5. İlginç bir yöntemmiş evde sabun yapmak, bende deneyeceğim.

  YanıtlaSil
 6. Denedim ve çok güzel oldu. Artık kendi sıvı sabunumu kendim yapacam.

  YanıtlaSil
 7. Kalıp sabundan çok daha iyi bence yani alışmışım sıvı sabuna.Yöntemini paylaştığınız için teşekkür ederim denerim kesinlikle.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.