Cilt Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler

Cilt güzelliği için aşağıdaki cilt bakımı tavsiyelerini uygulayabilirsiniz.

Gülümseme

Yüzünüzün güzel gözükmesini istiyorsanız bol bol gülümseyin. Gülümserken yapacağınız jest ve mimikler, cildin altındaki kasları çalıştıracaktır ve buda yüzünüzün daha canlı gözükmesini sağlayacaktır.


Kimyasallardan Uzak Durmak

Cildiniz için krem ve benzeri losyonlar kullanıyorsanız olabildiğince doğal ürünleri tercih etmeyi çalışın. Kimyasallar, cildinizdeki gözenekleri kapatarak uzun vadede kötü sonuçlara yol açabilirler.

Kuruyemiş Tüketmek

Cildin yenilenmesini sağlayan E vitamini içeren ceviz, fındık ve badem kuruyemişlerini sık sık tüketmeye çalışın. Ayrıca cildinize abartılı olmayacak bir şekilde badem yağı sürebilirsiniz. İçeriğindeki bol E vitamini sayesinde cildiniz canlanacaktır.

Dudak Kremleri

Dudaklarınız mutlaka yılın belli bir döneminde kuruyacaktır. Bunun önüne geçmek için dudak kremlerini ara sıra sürün. Dudak kremleri, dudaklarınızın nemli kalmasını sağlayacaktır. Tabi bu dudak kremlerinin organik olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Yüz Masaj Aletleri

Yüz masaj aletleri, yüzünüzdeki damarların kan dolaşımını hızlandıracaktır. Kan dolaşımı hızlandığı için ciltteki hücreler daha iyi temizlenecek ve bu sayede leke oluşumu da dolaylı yoldan engellenecektir.

Doğal Makyaj

Yüzünüze kimyasal ürünler kullanmaktan vazgeçin çünkü bu ürünler, cilde zarar veren maddelerdir. Cildin kimyasını uzun vadede bozarak, ciltte leke oluşmasına, cildin sarkmasına ve kırışıklık olmasına sebebiyet verir. Bu yüzden vücut bakımı için doğal ürünleri tercih etmeye çalışın.

Cilt Maskeleri

Doğal cilt maskelerini kullanarak cilt güzelliğinizi koruyabilirsiniz. Piyasada birçok kimyasal cilt maskesi ve organik cilt maskesi bulunmaktadır. Bunlardan organik cilt maskesini seçmenizde fayda var. Kimyasal yüz maskeleri kısa vadede iyi sonuçlar verirken uzun vadede sağlık açısından kötü sonuçlar vermektedir. Organik cilt maskeleri kısa vadede ve orta vadede iyi sonuçlar vermekte ve cilt sağlığını kimyasal cilt maskeleri kadar kötü etkilememektedir.

Duş Almak

Sık sık duş alarak saç bakımı yapmalısınız. Saç derisi, çok hassas bir dokudur ve zarar görmesi halinde saç dökülmesine sebebiyet vermektedir. Organik şampuanlar kullanarak saç deriniz için en uygun ürünü kullanabilirsiniz.
Tüm bu cilt ve bakımların püf noktaları için http://haceri.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz