Kışın Vazgeçilmezi Kestane Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir
Kestane özellikle kış aylarında pek çoğumuzun çok sevdiği ve vazgeçilmezi olan yiyeceklerden biridir. Haşlanarak ve fırında kızartılarak ya da sobanın üzerinde kızartılarak tüketilir. Pek çok kişi tarafından da oldukça beğenilen kestane, pilavlarda da ve tatlı olarak katılıp afiyetle yenilir.
Kestanenin faydaları saymakla bitmez. Başlıca faydaları folik asit açısından zengin bir yiyecek olup alyuvar yapımını hızlandırdığı bilinmektedir. Alzaymıra karşı koruyucu ve bağışıklık sistemini güçlendirici bir yiyecek olan kestane, karaciğer ve mide için iyi geldiği Uzmanlar tarafından dile getirilmektedir.
Peki Kestane nasıl yapılır.
Haşlanarak kabuğu soyularak tüketilebilir. Bu şekilde de pek çok uygulayan mevcuttur yada klasik yöntemde kestaneler bombeli kısmından çizilir. Bunun için Kestane çizici kullanabilirsiniz veyahut bıçakla kendiniz çizebilirsiniz. Ardından direk önceden ısıtılmış fırında yaklaşık yarım saat pişirin ve kestaneler hazır kıvama gelir. Başka bir yöntem ise Kestiğiniz kestaneleri bir kapta soğuk suyun içerisinde 1 saat bekletin ve ardından öyle fırına verin. Eğer soğuk suyun içerisine bir tatlı kaşığı pekmez atarsanız daha bir farklı lezzeti olmaktadır.

Kışın Vazgeçilmezi Kestane Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 07:59 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Gitar Öğrencisi Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.